نظر مولا علی (ع) و علمای شیعه در مورد عایشه

علامه مجلسی در بحارالانوار درباره تهمت ناپاکی به عایشه می گوید :

"... هذا إن کان روایة فهی شاذةٌ مخالفةٌ لبعض الاصول " یعنی اگر این موضوع در روایتی هم آمده باشد یک راویت شاذ است که با اصول (عقاید یا اصول علم حدیث) تعارض دارد [و قابل اعتماد نیست] علامه مجلسی در ادامه درباره تهمت زنا (العیاذ بالله) درباره هر یک از همسران پیامبر (ص) را از نظر عقل و نقل و عرف و ... مردود می شمارد و از بیان این سخنان نهی می کند.
 (رجوع کنید به: بحارالانوار ج32 ص  107 )               
 

نظر سلطان الواعظین متکلم بزرگ شیعی :

سلطان الواعظین در مناظره خود با بزرگان اهل سنت شهر پیشاوردر پاسخ به عالم اهل سنت که شیعیان را به عدم احترام به زنان پیامبر متهم می کند به صورت کاملا قاطع می فرماید:"اعتقاد شیعه برآن است که هر کس نسبت فحش و قذف به هر یک از زنان رسول خدا ولو عایشه و حفصه باشد کافر ملحد و ملعون است و خون و مالش حلال است، چه آنکه چنین نسبتی اهانت بزرگ به مقام مقدس پیامبر است."
(شب های پیشاور ص 177 ")


 

آیت ا... خامنه ای :

اهانت به نمادهای برادران اهل سنت از جمله اتهام زنی به همسر پیامبر اسلام [عایشه] حرام است. این موضوع شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سید الانبیاء پیامبر اعظم -حضرت محمد(صلی الله علیه واله) -می شود."
 

یکی از علمای شیعه :

عایشه (همسر پیامبر) گرچه اشتباهاتی داشت که از مهمترین آنها به راه انداختن جنگ جمل بود که در آن گروه کثیری از مسلمانان کشته شدند ولی هرگز از نظر مسائل جنسی آلوده نبود هم در زمان پیامبر اکرم(ص) پاکدامن بود و هم بعد از آنآیا امام خمینی(ره) به عایشه اهانت کرده و ایشان را از سگ و خوک،نجس تر می داند؟؟؟!!!

از آن جایی که شاید این مطلب،هنوز برای عده ایی،حل نشده باشد،این مطلب را خدمت عزیزان ارائه می دهیم.

 

اگر در همین اینترنت یک سرچ بزنید،صدها سایت وهابی خواهید دید که گفته اند: {امام} خمینی،به عایشه،بدترین توهین را کرده و گفته:وإن کانوا أخبث من الکلاب والخنازیر.. عایشه از سگ و خوک هم بدتر هست!! آدرس هم میدن:کتاب الطهاره امام خمینی ج3ص457
متاسفانه،این وهابیون به خاطر دشمنی و کینه ایی که- به خاطر گسترش مذهب اهل بیت ع در جهان-در دل دارند،دست به هر دروغ و افترایی می زنند.
اما متن کتاب الطهاره امام(ره) که به وهابیون به آن استناد می کنند:
وأما سائر الطوائف من النصاب بل الخوارج، فلا دلیل على نجاستهم وإن کانوا أشد عذابا من الکفار، فلو خرج سلطان على أمیر المؤمنین علیه السلام لا بعنوان التدین، بل للمعارضة فی الملک، أو غرض آخر کعائشة والزبیر وطلحة ومعاویة وأشباههم أو نصب احد عداوة له أو لأحد من الأئمة ع لا بعنوان التدین بل لعداوة قریش أو بنی هاشم أو العرب أو لأجل کونه قاتل ولده أو أبیه أو غیر ذلک لا یوجب - ظاهرا- شیء منها نجاسة ظاهریة وإن کانوا أخبث من الکلاب والخنازیر...
قسمتی از این متن که وهابیون آن را توهین امام به عایشه می دانند،این هست:
وإن کانوا أخبث من الکلاب والخنازیر...

 

 

 

ترجمه ایی که وهابیون از این متن ارائه می دهند،اصلا درست نیست و هیچ ربطی به گفته ی امام ندارد.
حضرت امام(ره)،فرموده اند:آن کسی که بر امیرالمومنین علیه السلام،خروج کند،حالا به هر دلیلی،مثل عایشه،طلحه،زبیر و معاویه،نجس نیستند{حتی} اگر اینها از سگ و خوک هم خبیث تر باشند،باز نجس نیستند{و دلیلی برای نجاست آنها وجود ندارد}اصلا اسم این باب هم همین هست.
حق شرط این هست که مقدم بر جواب خودش باشد،ولی در اینجا،جواب شرط، مقدم شده است،و در هر صورت،جمله،جمله ی شرطیه است.یعنی اگر آنها،از سگ و خوک هم خبیث تر باشند،فلا دلیل على نجاستهم باز حکم به نجاست انها نمی دهیم.در کجای این جمله امده:عایشه و طلحه و زبیر،از سگ و خوک هم بدتراند؟نشان دهند.
ان،حرف شرط هست.اگر بر فعل ماضی وارد شود،معنای ماضی نمی دهد،بلکه معنای مضارع می دهد.در اینجا هم،ان بر سر کان ماضی آمده است.نمی شود که بگوییم:اگر چه عایشه و طلحه،از سگ و خوک،خبیث تر بودند!...بلکه معنا این چنین می شود:اگر چه آنها از سگ و خوک هم خبیث تر باشند،باز هم فلا دلیل على نجاستهم.

 

از طرف دیگر هم، اگر بر روی اخبث،یک لام،می آمد،حرف شان درست بود.زیرا اگر لام بر روی اخبث می آمد،ترجمه چنین می شد:قطعا اینها از سگ و خوک هم بدتر اند.اما چون لام نیامده،ترجمه چنین است:{حتی}اگر اینها از سگ و خوک هم بدتر باشند،باز نجس نیستند.پس به دروغ و به ناحق،به امام خمینی ره تهمت نزنید.
نکته دیگر اینکه،این سایت و آن سایت چه نوشته اند،مهم نیست.شاید عزیزی از اهل سنت بگوید:در فلان سایت شیعه دیدم که نوشته:اگر چه عایشه از سگ و خوک،خبیث تر بودند....
اینکه فلان سایت چه نوشته است،اصلا مهم نیست.اگر چیزی اشتباه باشد،سایت شیعه هم که باشد،باز اشتباه هست.
ما طبق ادبیات عرب،نشان دادیم که گفته امام خمینی،آن چیزی نیست که وهابیون ارائه می دهند.و امام خمینی،هرگز چنین اهانتی نکرده است./ 0 نظر / 621 بازدید