رافضیان از زبان جبرئیل علیه سلام

جبرئیل گفت: این قصرها و آنچه در آن است و چندین برابر آن، مخصوص  شیعیان برادرت و جانشین تو، پس از تو بر امّت علی است و ایشان را در  آخرالزّمان به نامی که دیگران را آزار دهد، بخوانند.

آنها را رافضه (واگذارندگان) خوانند، در صورتی که این نام برای آنان زینت  است؛ زیرا ایشان باطل را واگذارده و به حق چنگ زده‏اند و سواد اعظم  اینانند و اینها مخصوص شیعیان فرزندت حسن، پس از اوست و برای شیعیان برادرش  حسین، پس از اوست و برای شیعیان فرزندش علیّ بن الحسین بعد از اوست و برای  شیعیان فرزندش محمّد بن علی پس از اوست و مخصوص شیعیان فرزندش جعفر بن  محمّد پس از اوست و برای شیعیان فرزندش موسی بن محمد بعد از اوست و برای  شیعیان فرزندش علی بن موسی بعد از او و برای شیعیان فرزندش محمد بن علی بعد از اوست و برای  شیعیان فرزندش علی بن محمد بعد از او و برای شیعیان فرزندش حسن بن علی پس  از او و برای شیعیان فرزندش محمّد بن حسن المهدی پس از اوست.

ای‏ محمّد! اینان امامان پس از تو نشانه‏های هدایت و چراغ‌های روشن در  تاریکی‏ها هستند، شیعیانشان تمامی فرزندان تو هستند و دوست‌داران آنها  پیروان حق و دوستان خدا و رسولند که باطل را واگذارده و از آن دوری  کرده‏اند و آهنگ حق نموده و از آن پیروی کرده‏اند، آنها را در زمان  زندگی‏شان دوست داشته و پس از مرگشان زیارت کنند، درصدد یاری آنهایند و به  دوستی آنها اعتماد کنند، رحمت خدا بر ایشان باد؛ زیرا او آمرزنده و مهربان  است.»

منبع:

الصّراط المستقیم، ج 2، ص 153.

/ 1 نظر / 10 بازدید
اوا

سلام! وبلاگ خیلی قشنگی داریا ! اکثر مطالب وبلاگت رو دیدم خیلی خوبه ادامه بده خسته نباشی! پست های بیشتر قرار بده که بیشتر بهت سر بزنیم . در کل خیلی از وبلاگت لذت بردم تشکر .