آشنایی با مسلک ساختگی انگلیس وهابیت

 

الف-اعتقاد وهابیت در رابطه با خداوند متعال و توحید.

فرقه وهابیت فرقه مجسمه و مشبهه است یعنی قائلند که خداوند به تکامل آدم جسم مادی بوده و دارای شکل و شمایل می باشد و معتقدند که خداوند اعضاء و جوارحی مانند دست،پا،انگشت،ساق،و چشم،پهلو و نشستن و برخاستن و جا و مکان و جهت و محدودیت و نظیر دیگر اجسام و مخلوقات دارد و خداوند وهابیان بر روی عرش نشسته و به مقدار چهار انگشت از عرش کوچکتر استو کرسی در مقابل عرش و محال پاهای خداست و عرش خداوند را چهار ملائکه حمل می کنند.

یکی به صورت انسان،یکی به صورت گاو نر،دیگری به صورت باز شکاری،و چهارمی به صورت گوزن قرار دارد که گوزن بالای هفت آسمان قرار دارند و بین زانو گاهم آنها هفتاد و یک تا هفتاد دو سه سال فاصله است و نیز وهابیان قائلند که خداوند آسمانها را بر یک انگشت و زمین ها را بر یک انگشت و درختان

را بر یک انگشت و آب و خاک را بر یک انگشت و دیگر مخلوقات را بر یک انگشت نگهداشته و می گوید:(انا الملک) (پادشاه منم)

و معتقدند که خداوند جوانی بسیار زیبا با موهای بلند است و نعلینی از طلا به پا و توی از طلا به صورت دارد که در عالم خواب نیز قابل رویت می باشد و در شبهای جمعه بر خرش سوار می شود و از عرش به پایین می آید و بالای پشت بام منازل بندگانش می ایستد تا راز و نیاز بندگانش را بشنود و ببیند و سپس پاداش عطا کند و قائلند که خدا در دنیا و آخرت با مؤمنین معانقه می کند.

و قائلند در پایان دنیا تمام بدن خدا از بین خواهد رفت به جز صورتش

و باز در مورد خداوند متعال قائل به صفات سلبیه مانند غظب،ظلم می باشند.

و گاهی این اعتقادات وهابیان هماهنگ با اعتقادات یهودیت درباره خداوند است.

 

ب)اعتقادات وهابیت درباره عدل

وهابیان قائلند به اینکه خداوند عادل نبوده و عالم هستی بر اساس عدل برقرار نیست و خداوند هر کسی را که بخواهد در دنیا و آخرت پاداش می دهد و وارد بهشت می کند چه فردی خوب باشد و چه فردی بد باشد و خداوند هر کس را که بخواهد در دنیا و آخرت عذاب می کند و وارد دوزخ می نماید چه فردی بد باشد و چه فردی خوب و قائلند که خداوند چون خالق است می تواند در حق بندگان ظلم کند.

و نیز معتقدند که انسان دارای اختیار نیست بلکه آنچه خداوند برای او رقم زده محقق می شود و در این میات همت و سعی و تلاش و یا کاستی و سستی بی اثر است .

 

ج)اعتقاد وهابیت درباره نبوت

وهابیان قائلند که پیامبران و از جمله حضرت رسول اکرم معصوم نیتسند و در طول زندگی اشتباهات و خطاها و معاصی داشته اند و نیز قائلند که پیامبر اکرم اسلام قبل از بعثت بت پرست بوده است و پدر و مادر و اجداد پیامبر همگی با شرک از این دنیا رفته اند.

وهابیان قائلند که پیامبر اسلام پس از مرگش کاملا مرده است و به هیچ وجه ما را نمی بیند و صدای ما را نمی شنود.

وهابیان قائلند که زیارت پیامبر گرامی اسلام شرک بوده و از زیارت پیامبر جلوگیری می کنند.

وهابیان قائلند که طلب شفاعت از پیامبر گرامی اسلامی شرک بوده و پیامبر اکرم قادر به شفاعت از مسلمانان نمی باشد.

وهابیان قائلند که پیامبر گرامی اسلام در شب معراج مستقیما به معراج و عرش خداوند متعال نرفته بلکه در خواب عروج کرده است.

د)اعتقاد وهابیت درباره امامت

 ووهابیان با ندیده گرفتن غدیر و مجلس اول و … قائلند که پیامبر برای خود وصی ای انتخاب نکرده و اسلام نوپا را بعد از خود و پس از آن زحمات طاقت فرسا و پس از شهادت بسیاری از اصحاب به حال خود رها کرده و برای اسلام پس از خود فکری نیاندیشیده است.

 و مسلمانان پس از پیامبر به دور خود جمع شده اند و امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام را که وصی بحق پیامبر بوده به علت جوان بودن (33 سالگی)کنار گذاشته اند و ابابکر را انتخاب کرده اند و ابابکر پس از خود عمر را انتخاب کرده و عمر نیز پس از خود با انتخاب شورای هفت نفره عثمان را انتخاب کرده است.

  

ی)اعتقاد وهابیت درباره معاد

 وهابیان قائلند که در پایان دنیا تمام بدن خداوند از بین می رود به جز صورتش و در هنگام رستاخیر به صورت انسانی کامل برای تمامی مخلوقات قابل رؤیت می باشد و همچنین با انسانهای مؤمن معانقه می کند و انسانها را بر حسب میل و نظر خود به بهشت و دوزخ می برد و چه بسا افراد مؤمن را به دوزخ و افراد کافر را به بهشت ببرد.

  

اعتقاد وهابیت درباره مسائل جدید

 وهابیان قائلند مسائل و مواردی که در زمان پیامبر گرامی اسلام نبوده و هم اکنون بوجود آمده به دلیل عدم وجود نص استفاده آنها حرام می باشد.

 مثلا: تلویزیون را حرام می دانند،قهوه را حرام می دانند،که عکس را حرام می دانند

/ 1 نظر / 11 بازدید
عارف

سلام اگر تونستی برام سند این روایت اهل سنت رو پیدا کن که می گن که استغفرالله خدا با خرش شب های جمعه می یاد بالای پشت بوم ،بعد برام بفرست بی زحمت